düşürülemez

Yargıtay, işçileri ilgilendiren önemli bir karara imza attı: İşçinin ı rızası olmadan düşürülemez. Düşen ücreti alsa da kabul anlamına gelmez.

Maaş düşürülemez
Yargıtay, işçileri ilgilendiren önemli bir karara imza attı. Sağlık Bakanlığı'na bağlı bir kurumda taşeron firmada çalışan işçinin ücretindeki düşme nedeniyle yaptığı başvuruyu inceleyen Yargıtay 22. Hukuk Dairesi, işçinin 6 iş günü içerisinde yazılı olarak kabul etmediği çalışma şartlarındaki değişikliğin işçiyi bağlamayacağına, işçinin eksik ödenen ücreti almasının ücretin düşürüldüğünü zımni olarak kabul ettiği anlamına gelmeyeceğine hükmetti.

FARKLAR ÖDENECEK
Ankara'da, taşeron firmada çalışan işçi, 2011'den itibaren ücretinin rızası dışında düşürüldüğünü ileri sürerek Ankara 1. İş Mahkemesi'nde dava açmıştı. Yargıtay, Davacının düşürülmeden önceki son ücreti esas alınarak, bu ücret ile ödenenler arasındaki farkların ödenmesini de istedi.
  • 23 Eylül 2017, Cumartesi

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.