;

’da düşünüyoruz’

‘Önümüzdeki dönemde enerjide dışa bağımlılığı azaltacak önemli adımlar atılacak’ diyen Bakan , ’da düşündüklerini söyledi

‘Trakya’da termik santral düşünüyoruz’
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, önümüzdeki dönemde enerjide dışa bağımlılığı azaltacak önemli adımlar atılacağını belirterek, 'ya da düşündüklerini söyledi. Bakan Berat Albayrak, önceki gün beraberindeki Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürü Nevzat Şatıroğlu ve partililerle birlikte Çanakkale'deki Çan Termik Santrali'nde incelemelerde bulundu. Silivri ve Çerkezköy'e termik santralin gündeme gelmesiyle ilgili soru üzerine Bakan Albayrak, "İstanbul'da bir termik santral olmayacak. Fakat Trakya'daki kömür rezervleri üst seviyede, burada planlıyoruz. Çerkezköy'de olur mu olmaz mı? Henüz daha net bir durum yok" dedi. Albayrak, şöyle devam etti: "Ayrıca vatandaşların endişeleri olmasın, şu an Çan Termik Santrali'ndeyiz ve sizler de bizler de buradayız. Herhangi bir zararının olmadığını tamamen burada görüyoruz. Her şey devletin kontrolünde." EÜAŞ Genel Müdürü Nevzat Şatıroğlu ise mevcut sistemli termik santralin bir evin soba bacasından çıkan karbonmonoksit gazı kadar zararsız olduğunu vurgulayarak, "Bin 600 dönüm alan üzerine kurulu Çan Termik Santrali'nde toplam 350'ye yakın istihdam sağlanıyor. Vatandaşların kafasındaki termik santral zararlıdır, kükürt yutacağız gibi düşünceler tamamen gerçek dışıdır. Kömür rezervlerinin olduğu alanda santralden kömürü alıp işliyoruz. Santral, Çevre Bakanlığı ekiplerinden gelen yetkililerce her ay denetleniyor" diye konuştu.
  • 14 Ağustos 2017, Pazartesi

kalan karakter 1000

vatansever vatansever

helal olsun sayın bakanım ALLAH yar ve yardımcınız olsun işiniz rast gitsin inşallah durmak yok, çalışmaya devam :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 14.08.2017 11:41
ihsan ihsan

enerji bakanı yatağan termik santral genişletmesi ne oldu

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.08.2017 08:11

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.