;

Tamamen duygusal

Avrupa’nın teröre desteğini görmezden gelen Başkanı Symes, ‘Avrupa’nın duygularını incitmeyelim‘ dedi. FETÖ temizliğinden rahatsızlığını açıkladı

Tamamen duygusal
TÜSİAD Başkanı Cansen Symes, Türkiye'nin terör örgütleriyle mücadelesini 'güven zedeliyor' diye niteledi, 'OHAL'i kaldırın, idamı düşünmeyin, Avrupa'yı üzmeyin' diye isteklerini sıraladı. Avrupa Parlementosu koridorlarında hem PKK hem de FETÖ teröristlerinin cirit atmasını görmezden gelen Symes, "Türkiye'nin AB ilişkilerinin muhataplarımızı duygusal tepkilere itecek bir dille sürdürülmesinin ülkemizin çıkarlarına uygun olmadığını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı. Başbakan Binali Yıldırım'ın da katıldığı TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı'nda konuşan Symes, FETÖ ile mücadele için gerçekleştirilen temizlik operasyonlarının ekonomik aktörler arasında güven bunalımına yol açtığını söyledi. Symes, "Olağanüstü Hal'in (OHAL) bir an önce kaldırılmasını, ülkenin Meclisinin yeniden asli görevini yapmaya odaklanmasını ve Kanun Hükmünde Kararname ile yönetimin sonuna gelinmesini bekliyoruz" dedi. Başkanı Symes, idam cezası tartışmalarını sakıncalı bulduklarını da belirtti.TÜSİAD Başkanı, AB'nin terör örgütlerine verdiği desteklerden hiç bahsetmedi.

Etiketler: ,
  • 02 Aralık 2016, Cuma

kalan karakter 1000

misafir misafir

demek ki avrupayı incitmemek için herşeyi yapmaya hazır.kendi vatanı ve milleti umurunda değil.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 02.12.2016 19:04
sss sss

bu çağrıyı fransa ya da yapsana

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 02.12.2016 18:10
arb arb

Allah (cc) kimseyi Vatan Haini yapmasin...

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 02.12.2016 17:18
ali osman ali osman

symes den Türkiye lehine açıklama beklemek saflık olur.kendi patronları gibi sömürülen ülke gözüyle bakar.avrupa hayranı

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 02.12.2016 17:06
Alp Alp

Tüsiadın gerçekten değerli üyeleri var,fakat maalesef birçok üyesi de gerçekten bu ülkenin vizyonu için misyonum nedir diye kendi kendine sordukları varmı acaba.Hala bu ülke kendi uçağını arabasını helikopterini yapmakla uğraşıyor ,hala yüzde yüz bir kaç marka akıllı telefonumuz varmı yok.Üretilen bir Türk malı saat varmı yok kendi markamız yok.Fakat distrübütör işadamı çok başkası üretiyor bayi olmuş satıyor.Baylar bayanlar biraz yerli olalım milli olalım başkasının ürettiğini satmayalım kendimiz üretelim üretirsen saygı duyarsın.Biraz teknolojik ürünler üretmeye yönelelim o zaman gereken saygıyı duyarsınız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 02.12.2016 16:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.