Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 29.11.2015 Gazete

KPDK toplanıyor kazanacak

Kamu larının özlük haklarının konuşulduğu Kamu Personel Danışma Kurulu yarın toplanacak. Yeni bakan Süleyman Soylu da ilk kez kurula başkanlık edecek

KPDK toplanıyor memur kazanacak
Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında 30 Kasım'da toplanacak. Toplantıya, - Sen Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk ve KESK Başkanı Lami Özgen'in yanı sıra hizmet kollarında yetkili sendikaların başkanlarının katılması bekleniyor. Toplantıda, toplu sözleşme görüşmelerinde gündeme getirilen ve çözümü daha sonraya bırakılan 4/C'ye kadro, üniversiteli işçilerin memur olması, KİT'lerdeki sözleşmelilerin yıllık izinlerinin ertesi yıla devredilmesi, KİT'lerdeki temel ücret gruplarının yeniden düzenlenmesi ve fiili hizmet zammı süresi gibi konular ele alınacak. Bu arada 657 sayılı kanununun değiştirilmesi çalışmaları da gündeme gelecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.