Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.11.2015 Gazete
ABONE OL

uçacak

3. inşaatında çalışmalar tam gaz devam ediyor.

İstanbul uçacak
Yolcu kapasitesi itibarıyla dünyanın en büyük havacılık merkezi olacak Yeni si'nde çalışmalar yoğun tempoyla devam ediyor. Toplam 4 fazı bulunan projenin ilk faz çalışmaları kapsamında zemin düzeltme, hafriyat ve üst yapı inşaat çalışmaları devam ediyor. Projede kurulan onlarca şantiyede bin 800'ü aşkın hafriyat kamyonunun yoğun çalışmaları görülürken, projede 898 beyaz yaka ve 8 bin 468 mavi yaka ile toplamda 9 bin 366 personel çalışıyor. Cengiz-Mapa- Limak-Kolin-Kalyon Ortak Girişim Grubu'nca kurulan İGA Havalimanı İşletmesi tarafından inşası üstlenilen havalimanının ilk etabının 2018 yılının ilk çeyreğinde faaliyete geçmesi planlanıyor.

26.2 MİLYAR EURO
Toplam yatırım bedelinin 10 milyar 247 milyon euro olması öngörülen havalimanının 25 yıllık işletim hakkı karşılığı devlete KDV dahil 26.2 milyar euro ödenecek. Tamamlandığında 150'den fazla havayoluna hizmet verecek alandan, 400'e yakın noktaya uçuş yapılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.