Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.02.2015 Gazete

terörüne son

Kiralık araba terörüne son
MECLİS'te görüşülen 'İç Güvenlik Paketi'nin yasalaşması halinde, son yıllarda terör ve asayiş olaylarında kullanılma oranı yüzde 90'a varan 'kiralık ve çalıntı' araçlar kontrol altına alınacak. Tasarıya göre, 'Rent a car' firmaları, araç kiralayanların kimlik bilgilerini 'Kiralık Araç Projesi' internet programına yükleyecek. Emniyetin kullandığı 'Pol-Net' programıyla entegre olacak bu programla polis, bombalama, rehin alma, gasp, silahlı saldırı ve hırsızlık olaylarında kullanılan ya da kullanılma şüphesi bulunan bu araçların bilgisine anında ulaşabilecek.

Yüksel TEMEL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.