Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.07.2014 Gazete
ABONE OL

Vergi borcuna 36 ay vade

, na taksit imkanı getiriyor. Buna göre; faizleri silinecek borçlar, 18 eşit taksitte ve 36 ay sürede ödenecek. Ödemeler iki ayda bir yapılacak.

Vergi borcuna 36 ay vade
Dün Meclis Genel Kurulu'nda görüşülmeye başlayan , vergi borcu olanlara da müjdeler içeriyor. Buna göre; 30 Nisan 2014 ve öncesinde tahakkuk eden her türlü vergilerin faizlerinden vazgeçilecek. Yine vergi aslına bağlı olmayan cezaların tahsilinden de vazgeçilecek. Aynı zamanda motorlu taşıtlar vergisi ve kesilen vergi cezaları da yapılandırılacak. Araç muayenelerini zamanında yaptırmayanların cezaları ve gümrük vergisi borçları da yeniden yapılandırma kapsamına alınacak. Vergi cezalarının silinmesi söz konusu olmayacak. Vergi asıllarının tamamı ve cezaların tamamı yeniden yapılandırma kapsamında tahsil edilecek. Ancak 30 Nisan 2014'ten önceki dönemlerde beyana dayanan vergilerde verilmesi gereken beyannamelere ilişkin vergi , buna bağlı ceza, gecikme faizlerinin tahsilinden vazgeçilecek.

2 AY SÜRE VERİLİYOR
Belediyelere ödenen emlak vergisi ile çevre temizlik vergisi ve bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamlarından da vazgeçilecek. Kalan ana para da taksitlere bölünecek. Vergi borcu olanların kanun yayımlandıktan sonra 2 ay içinde başvurmaları gerekiyor. İlk taksit ise 3'üncü ayın başında ödenmiş olacak. Taksitler 6 aydan başlayıp 18 aya kadar çıkartılacak. Bu arada ödemeler iki ayda bir yapılacağı için ödeme süresi taksitin iki katına çıkacak. 18 taksit yaptıran bir mükellef, 36 ayda borcunu tamamlayacak.

TOPLU SÖZLEŞME ÇAĞRISI
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) çalışanları, haklarının artırılmasını ve toplu sözleşme istiyor. TAKVİM'e taleplerini anlatan çalışanlar, SYDV'lerde 9 bin civarında personelin olduğunu söyledi. Tayin sıkıntılarına da değinen çalışanlar, "Yetkililerden beklentimiz rahat ve güvence altında çalışma imkanı" şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

Selma Akalın Cebel Selma Akalın Cebel

Bu torba yasa zalimlerin zulmünü tescilliyor!Hani ya ,Emeklilikte yaşa takılanlar yine unutuldumu?Hani söz vermişti sayın Erdoğan.hani her hafta müjde haberi veriyordu sayın Çalışma Bakanı Çelik?Ne oldu ?Mağduriyetimiz ne zaman giderilecek? Daha ne kadar bekletecek bizi Ak Parti hükümeti?IMF ye hani borç veriyorduk?Önce sen ülkendeki magdurların hakkını tesli m et sonra borç ver diyor EYT....

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 16.07.2014 22:49
seval seval

22 yıldır eşşekler gibi çalışıyorum ne kadınlık ne annelik ne sosyal hayat insnalıktan çıktık günde 11 saat çalıştım yeter artık vicdan yeter emekliliğimizi verin yeter milletin kuklası olmaktan bıktık usandık yeter

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 16.07.2014 18:51
takvimciler takvimciler

Devlet alacağını alır.taksit veya zorla..hacibeylere seçim zamanı para lazım...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır3
cevapla 16.07.2014 17:22
EMEKLİ EMEKLİ

TORBADAN BİR ŞEY ÇIKMADI VE KİMSE TATMİN OLMADI EMEKLİ OLACAKLAR DA TATMİN OLMADI UFAK AYRINTILARA TAKILDILAR KİMSE ARADIĞINI BULAMADI
DAHA DOĞRUSU TORBANIN DİBİ GÖRÜNDÜ,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 16.07.2014 13:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.