Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.03.2013 Gazete

Sosiste alarmı

Sosiste mekanik kıyma alarmı
nde şimdi de '' alarmı verildi. Kemiğe yapışmış kalıntı etlerin vakumlama yöntemiyle çekilmesiyle elde edilen mekanik kıymayı salam ve sosislerde kullanan firmalara uyarı geldi. AK Parti Kars Milletvekili Prof. Dr. , firmalara "Mekanik kıyma kullanmayın" diye seslendi. Büyük firmalarda genelde bulunan bu teknolojiyle, sıyrılmış kemikler üzerine yapışmış haldeki et kalıntılarının vakumla çekildiğinde, etin yanı sıra bazı kemik dokuları ve kıkırdakların da beraberinde geldiğine işaret eden Kılıç, şöyle konuştu: "Hâlâ mekanik kıyma kullanan firmalar varsa dikkatli olsunlar. Denetimler çok sıklaştırıldı. Yakalanma oranı da yükseldi."

Şerife GÜZEL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.