Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.03.2013 Gazete
ABONE OL

Nasıl y''!

ateş pahası fiyatıyla tezgaha çıktı. Kilosu 150 lira olan erik çeyrek altını neredeyse yakaladı. Tek bir erik, iki ekmek parası

Nasıl y'erik'!
Baharın müjdecisi meyveler birbiri ardına tezgahları süslemeye başladı. 1 hafta öncesine kadar kilosu 60 liradan satılan 20 liraya gerilerken; yüksek fiyatıyla dikkat çekiyor. Sıcak bölgelerden toplanan erik, kilosu 150 liradan satılıyor. Bu fiyatıyla altına meydan okuyan erik, 156 lira olan çeyrek altını neredeyse yakaladı. 100 gramında 10-15 adet arasında bulunan eriğin tanesi, iriliğine göre 1.5 liralık fiyatıyla 1 ekmekten pahalıya geliyor. Hatta 1 erik fiyatı, 75 kuruşluk 2 ekmeğe eşit. Balıkesir'de manavlık yapan Mücahit Avcı, Antalya ve Mersin civarlarından gelen meyvelerin ilgi gördüğünü belirterek, "Azar azar da olsa satılıyor" dedi. Eriğin 100'er gramlık paketlerde satıldığını dile getiren Avcı, "100 gramı 15 liradan alıcı buluyor. Maddi durumu iyi olanlar ile hamileler, pahalı da olsa alıyor. Biraz daha sabredilsin, ucuzlayacaktır" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.