Bugünkü
Takvim

Bedava kreş

Çalışan annelerden sonra şimdi de işsiz annelere kreş desteği geliyor. , çalışmayan tüm annelere kreş parası ödeyecek

Annelere para yardımı geliyor
Çocuk yapmayı teşvik eden düzenlemeden işsiz annelere de müjde çıktı. Kadının iş hayatında olmasını teşvik eden düzenlemede, işsiz anneye de destek olunacak. İşsiz annelere, 'dan kurs desteğinin yanı sıra, kurs boyunca ve sonrasındaki iş bulma sürecine kadar kreş desteği verilecek.

6 YAŞINA KADAR GEÇERLİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın ortak çalışması, işsiz anneleri sevindirecek. İŞKUR, 0-6 yaş aralığında çocuğu olan ve çalışmak isteyen annelere, iş bulabilmesi için kurslar verecek. Kurs boyunca kursun içeriğine ve süresine göre aylık ücret ödenmesinin yanı sıra, kurs bittikten sonra da annelerin iş bulması sağlanacak. Devletin, kadının iş hayatına katılmasına desteği, iş bulmakla da bitmeyecek.

İŞKUR DEVREYE GİRECEK
İŞKUR'un kurs ve iş bulma süreci tamamlanıncaya kadar, annelerin çocuklarını rahat bırakabileceği alanlar düşünülerek kreş desteği yapılacak. Çocuk hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve çocuk yoksulluğunun önüne geçilmesi amacıyla hazırlanan düzenleme ile işsiz anneler, kursa gidip meslek sahibi olacak. Devlet, kurslarda edinilen meslek ile ilgili işe yerleştirilmesi sürecinde de annelerin yanında olacak. Annelere kurs süreci ve iş bulma sürecinde ortalama 6 ay, çocuklarını kreşe göndermeleri için para yardımı yapılacak.

Hüsniye ORAL


kalan karakter 1000

ayşe ayşe

derken kızım 6 yaşını dolduracak kreşler nezaman açılacak hadi yorulduk beklemekten

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.10.2013 02:52
nevin nevin

bu güzel haberleri hep duyuyoruz ama bir türlü icraat yok sanki oyalama taktiği gibi doğum izni şu kadar olacakdendiği zaman kızım yedi aylık hamileydi ve çok sevinmiştim ama şu anda bebeği oldu ve yedi aylık her gün 1.5 saat süt izni veriliyor sorarım size bu süt çocuğa ne kadar yeterli ve ne kadar faydası olur ne olurdu bir an çıkarsaydınız

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 21.02.2013 18:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.