Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 21.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.05.2012 00:43
ABONE OL

ten yeni zam teklifi

zam teklifini yeniledi.

Hükümetten yeni zam teklifi
in yeni teklifi 2012 için %3,5 +%4, 2013 için ise %3+ %3 oldu.Hükümet, konfederasyonları ile yapılan zam pazarlığında 2012 yılı için memur maaşlarına yüzde 3.5+4, 2013 için de yüzde 3+3 zam önerisinde bulundu.

ÇELİK, "HİÇ KİMSENİN DEDİĞİ OLMADI"
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı , teklifin hayırlı olmasını dilerken, "Hiç kimsenin dediği de olmadı, dikkat ederseniz bizim dediğimiz de olmadı" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda gerçekleştirilen toplantıda hükümetten yeni bir teklif geldi. Hükümet, 2012 yılı için memur maaşlarına yüzde 3.5+4 zam teklifinde bulundu. 2013 yılı için de teklif yüzde 3+3 oldu. Bakanlıkta, toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin açıklamalarda bulunan Çelik, kamu işveren heyeti olarak Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti'ne nihai teklifi sunduklarını belirtirken, teklifin ve sürecin hayırlı olmasını diledi. Görüşülmeye konuşmaya engel hiçbir şeyin olmadığını belirten Bakan Çelik, "Hiç kimsenin dediği de olmadı, dikkat ederseniz bizim dediğimiz de olmadı. Benim dediğim olacak diye bir şey söz konusu değil. Bu süreç devam ediyor" ifadesinde bulundu. Çelik, bu sürecin hukuk çerçevesinde devam etmesini umduğunu belirtti.

MEMUR-SEN YENİ TEKLİF BEKLİYOR
Memur-Sen Genel Başkanı , toplu sözleşme görüşmelerine saat 24.00'e kadar ara verdiklerini belirterek, kamu işveren heyetinin 2012 yılı için yüzde 3,5 ve yüzde 4 önerdiğini, 2013 yılı için yeni bir öneride bulunmadığını söyledi.

Gündoğdu, saat 24.00'e kadar kamu işveren heyetinin yeni teklifini beklediklerini ifade etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.