Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.09.2011 Gazete
ABONE OL

Türkiye dünyaya örnek oluyor

, IMF ve Dünya Bankası gibi uluslararası kurumların Türkiye'yi örnek gösterdiğini söyledi

Türkiye dünyaya örnek oluyor
ABD'nin başkenti 'da gerçekleştirilen IMF-Dünya Bankası yıllık toplantılarına katılan , oturumlarda Türkiye'ye karşı yüksek bir ilgi olduğunu söyledi.

TECRÜBE FARKI
Yılmaz, "Gerek ekonomi ve kalkınmada, gerek demokraside gösterdiği başarılı performans, Türkiye'nin tecrübesini çok değerli hale getiriyor" dedi. Türkiye'nin uluslararası toplantılarda bu şekilde ilgi görmesinin memnuniyet verici olduğunu ifade eden Bakan Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti: "Eskiden Türkiye olarak biz başka ülkelere bakardık, onları incelerdik ve dersler çıkarmaya çalışırdık. Şimdi de dersler çıkarmaya çalışmalıyız ama artık IMF ve Dünya Bankası gibi uluslararası kurumlar başka ülkelere Türkiye örneğini ön plana çıkarıyor. Bu da Türkiye'nin nereden nereye geldiğini somut şekilde gösteriyor."

IMF'DEN BÜYÜK ÖVGÜ
Avrupa ekonomik krizle boğuşurken, Türkiye'ye övgüler yağıyor. (IMF) Türkiye Kıdemli Daimi Temsilcisi de, Türkiye ekonomisinden övgüyle söz etti. Lewis, şöyle konuştu: "Bu yıl Türkiye'nin yüzde 7.5'lik bir büyüme göstereceği beklentisindeyiz. Her çeyrekte ekonominin büyümeye devam edeceğini düşünüyoruz. Mevsimsel anlamda ayarlanmış, çeyrek bazındaki büyümenin devam edeceğini öngörüyoruz."

kalan karakter 1000

küresel güçlerin küresel güçlerin

oyun alanı, tabiki örnek gösterirler. Dolar geriledi diye müjde verip kur 1.8 yapıyorsun. tabiki bizi severler. arkaya geçip öpüp okşuyorlar bızıklıyorlar bizde ses yok,

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.09.2011 18:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.