Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.02.2011 Gazete

Yüzen şehirde maaş 3 bin dolar

Lüks yolcu lerinde 3 bin dolar maaşla çalışacak manikürcü, , masör, garson, terzi gibi meslek sahipleri aranıyor. Adaylar Londra'da eğitim görecek

Yüzen şehirde maaş 3 bin dolar
Yüksek maaşlı bir işte çalışmayı kim istemez ki!... Birçok kişi için bu 'hayal'den öteye gidemese de, lüks yolcu leri 3 bin dolar maaşla İngilizce bilen elemanlar arıyor. Dünya çapındaki 140 lüks yolcu gemisinin SPA bölümlerini işleten Steiner firması, bu yıl ilk kez Türkiye'den de personel alma kararı aldı.

MASRAFLAR ŞİRKETTEN
İstanbul ve Antalya'da 7 ve 9 Mart tarihlerinde yapılacak sınavla 60 kişi seçilecek. Manikürcü, pedikürcü, , masör, güzellik uzmanı, aerobik eğitmeni arayan firmaya başvurmak için, 21 yaşını bitirmiş olmak, iyi derecede İngilizce bilmek ve alanıyla ilgili bir sertifikaya sahip olmak gerekiyor. İngiltere'den gelen yöneticilerin seçtiği adaylar, daha sonra İngiltere'de 13 hafta boyunca alanlarıyla ilgili özel eğitim görecek. Adaylar, eğitimin ardından dünyanın dört bir yanındaki lüks yolcu gemilerinde göreve başlayacak. Eğitim masrafları ise şirket tarafından karşılanacak. Lüks gemilerde 9 ay boyunca görev yapacak personel, alanına göre bin 500 ila 3 bin dolar arasında maaş alacak. Ayrıca, lüks yolcu gemilerinde garson, terzi, aşçı gibi meslek sahipleri de iş bulabiliyor. Bu elemanlar Türkiye'deki aracı kurumlar vasıtasıyla gemilerde çalışabiliyor.

Hasan AY

kalan karakter 1000

yıldırım bulut yıldırım bulut

bugünkü yat ilanıyla ilgili tlfn numarası şirket tlfn nosu yazılsa iyi olurdu

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 25.02.2011 13:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.