Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 31.01.2011 Gazete
ABONE OL

Türk malı oto için devler harekete geçti

Türk malı oto için devler harekete geçti
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'yerli otomobil üretelim' çağrısı otomotiv sektörünün devlerini aynı çatı altında toplayan 'ni (OSD) harekete geçirdi. Koç, Sabancı, Kibar, +Oyak gibi sanayicilerin üyesi olduğu OSD, yerli otomobil üretimiyle ilgili kapsamlı bir rapor hazırlamak için düğmeye bastı. OSD Başkanı Kudret Önen, hazırlayacakları raporu önce Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'e, daha sonra Başbakan Tayyip Erdoğan'a sunacaklarını söyledi.

Heykelini dikerler
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Türk markası yerli otomobil üretimini gerçekleştirecek girişimciye karşı toplumda büyük bir sevgi ve sempati oluşacağını belirterek, şunları söyledi: "Bu tasarımı yapanın eminim toplum heykelini diker."

Ufuk SANDIK

kalan karakter 1000

OTAN OTAN

OLUMLU BİR GİRİŞİM, ANCAK,BAŞBAKAN KEŞKE ELEKTRİKLİ ARABA KONUSUNDA DA TEŞVİK ETSEYDİ, DÜNYA'YI DAHA HIZLI YAKALAYABİLİRDİK.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 31.01.2011 11:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.