İsrailli esir, Netanyahu'ya ateş püskürdü! "Hamas'tan değil İsrail'in bizi öldürebileceğinden korktuk"

Gazze'deki ateşkesin ardından Hamas ve İsrail arasında rehine takası gerçekleşmişti. Hamas üyelerinin İsrailli yaşlı ve çocuk esirlere özel muamele göstermesi dikkatlerden kaçmamış serbest kalan İsrailli esirler ise hem Hamaslılara hem de Filistinlilere el sallamıştı. Yaşanan o anlar Hamas'ın esirlere yönelik "nazik ve insani" tavrını gösterdi olarak yorumlandı. İsrail ile Hamas arasında varılan esir takası mutabakatı çerçevesinde bırakılan esirlerden biri, halen Hamas'ın elinde tuttuğu İsraillilerin hayatından endişelendiklerini belirterek, "Hamas'tan değil İsrail'in bizi öldürebileceğinden korktuk. Sonra da 'Hamas sizi öldürdü' diyeceklerdi." dedi. İşte detaylar...

Giriş Tarihi 07 Aralık 2023, 23:29 Güncelleme 08 Aralık 2023, 02:41
İsrailli esir, Netanyahu’ya ateş püskürdü!  Hamas’tan değil İsrail’in bizi öldürebileceğinden korktuk

Gazze'de ateşkese son verip katliama devam eden soykırımcı İsrail, sivilleri hedef almaya devam ediyor. Gazze'de binlerce kişinin sığındığı hastaneleri ve mülteci kamplarını hedef alan İsrail, Batı Şeria'da da tutuklama kampanyasını sürdürüyor.

KATİL İSRAİL 17 BİN KİŞİYİ KATLETTİ
Terör devleti 7 Ekim'den bu yana düzenlediği saldırılarda 17 bin 177 kişiyi katletti. Gazze'nin kuzeyindeki hastanelerin tamamı hizmet dışı kalırken Kassam Tugayları ise her şeye rağmen mücadeleye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Gazze'deki geçici ateşkesin ardından Hamas ve İsrail arasında rehine takası gerçekleşmişti. Hamas üyelerinin İsrailli yaşlı ve çocuk esirlere özel muamele göstermesi dikkatlerden kaçmamış serbest kalan İsrailli esirler ise hem Hamaslılara hem de Filistinlilere el sallamıştı. Yaşanan o anlar Hamas'ın esirlere yönelik "nazik ve insani" tavrını gösterdi olarak yorumlandı.

Haaretz gazetesinin haberine göre, serbest bırakılan İsrailli esirler, aileleriyle İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve İsrail savaş kabinesi üyeleriyle bir araya geldi.

İsrail ile Hamas arasındaki esir takası anlaşması kapsamında serbest kalan İsrailli esirler, İsrail hükümetini eleştirdi.

Esirlerden biri, İsrail'in Gazze'yi bombalamasına ilişkin, "Dışarıda ne olduğuna dair hiçbir fikrimiz yok gibi hissettik. İstihbarat olduğunu iddia ediyorsunuz ama gerçek şu ki biz bombalandık." ifadesini kullandı.

Serbest bırakılan esirlerden halen eşi Hamas'ın elinde olan bir kadın, İsrail'in Hamas tünellerini su altında bırakmayı düşünmesine dair, "Tünellere götürülmüştü ve siz tünelleri deniz suyuyla doldurmaktan bahsediyorsunuz. Esirler yerine politikayı önceliyorsunuz." diye konuştu.

"ESİRLERİN NEREDE OLDUĞUNA DAİR HİÇBİR FİKRİNİZ YOK"
Diğer bir esir de İsrail'in Gazze'yi devamlı bombalamasından dolayı halen esir tutulan İsraillilerin hayatları hakkında endişelendiklerini vurgulayarak, "Televizyonda gördüğüm beni daha çok korkutuyor. (İsrail) Bombalamalarını görüyorum ve esirlerin nerede olduğuna dair hiçbir fikriniz yok. Patlayıcılarla çevrili bir evdeydim. Tünellerde uyuduk ve Hamas'tan değil, İsrail'in bizi öldürebileceğinden korktuk. Sonra da 'Hamas sizi öldürdü' diyeceklerdi." dedi.

Esirlerden bir diğeri de onlar için hiçbir şey yapılmadığını hissettiklerini belirterek, saklandıkları yerin bombalandığını, yaralıyken kaçmak zorunda olduklarını ve bir helikopterin onlara ateş ettiğini anlattı.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN