Bugünkü
Takvim

4.5 milyar dolarlık ihanet

Monaco futbol takımının sahibi Dimitri Rybolovlev'e ihanetin bedeli pahalıya patladı. Rus milyarder, tazminatı olarak 4.5 milyar dolar ödemek zorunda kaldı

ABONE OL
4.5 milyar dolarlık ihanet
Rusya'nın en zengin oligarklarından Dimitri Rybolovlev, 23 yıllık eşinin açtığı davasında rekor tazminat ödemeye mahkum edildi. 2008 yılında karısı Elena, ihanet suçlamasıyla Rybolovlev'e boşanma davası açtı. 6 yıldır İsviçre'nin Cenevre kentinde görülen dava dün karara bağlandı. Mahkeme, Fransız futbol kulübü Monaco'nun da sahibi olan Rus milyarder Dimitri Rybolovlev'in, 4.5 milyar dolar tazminat ödemesine hükmetti.

EN PAHALI BOŞANMA
Cenevre'deki mahkemenin kararıyla Rybolovlev'in servetinin yarısını kaybedeceği belirtildi. Elena Rybolovleva, yıllardır boşanma şartlarını kabul ettirmek için mücadele veriyordu. "Gübre kralı" olarak bilinen Dimitri Rybolovlev servetine potas madenciliğiyle ulaştı. Elena Rybolovleva'nın avukatı bunun 'dünyanın en pahalı boşanması' olduğunu söyledi. Mahkeme, çiftin 13 yaşındaki kızlarının annesinde kalmasına karar verdi. Çiftin 25 yaşında bir kızları daha bulunuyor. Forbes dergisine göre 48 yaşındaki Rybolovlev 8.8 milyar dolarlık servetiyle dünyanın 79'uncu en zengin kişisi.


Florida'daki bu lüks malikane, Rus milyarderin aşk yuvası olarak biliniyor

ELENA DİŞLİ ÇIKTI
Dünyanın en pahalı boşanma davasında tazminat miktarı, Rybolovleva'nın taşınmazları ve Yunanistan'da satın aldığı Skorpios Adası da göz önüne alınarak hesaplandı. Paylaşılacak mülkler arasında Rus milyarderin sık sık partiler verdiği Florida'daki malikane de yer aldı.HIZLI YAŞADI YUVASI DAĞILDI
Üniversitede öğrenciyken tanışan Rybolovlev çiftinin 23 yıllık evliliği, Rus milyarderin çapkınlıkları yüzünden bitti. Elena Rybolovleva, kocasının partilerle geçen hızlı hayatı ve 'ihanet'i nedeniyle boşanma kararı aldı. Rekor tazminatın da sahibi oldu.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.