Bugünkü
Takvim

Turist Obama

ABONE OL
Turist Obama
İlk başkanlık döneminde İsrail'i ziyaret etmediği için sert şekilde eleştirilen ABD Başkanı Barack Obama, dün "tarihi ve sembolik" olarak nitelenen ziyaretine başladı. Obama'yı Tel Aviv'de İsrail Cumhurbaşkanı ve Başbakanı karşıladı. Obama, "ABD, İsrail'le yan yana duruyor. Çünkü temel güvenlik çıkarlarımız bunu gerektiriyor. İttifakımız ebedi" dedi.

BARIŞ PLANI YOK
Obama, 3 günlük ziyaret kapsamında bugün de Filistin lideri Mahmud Abbas ile görüşecek. Obama'nın görüşmelerinden çıkacak sonuçlar konusunda beklentiler düşük seviyede. Çünkü Obama'nın çantasında herhangi bir barış planı olmadığı belirtildi. ABD Başkanı, daha çok turistik yerleri gezecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.