Bugünkü
Takvim

Kurtlar Vadisi 18 siteyi kapattırdı!

Kurtlar Vadisi'nin yapımcısı Pana Film, Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı'na yaptığı başvuru ile 18 siteye erişim engelleme kararı çıkarttı.

  • Televizyon
  • 24.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 24.01.2011 13:40
ABONE OL
Kurtlar Vadisi 18 siteyi kapattırdı!
Şirketin avukatları, diziyi yayınladığı tespit edilen site sayısının 130 civarında olduğunu, 112 tanesinin yapılan görüşme sonrasında diziyi yayından kaldırdığını açıkladı. Diziyi yayından kaldırmayan 18 site ise engellendi.

Turk.Internet.com'a konuşan Pana Film Avukatları Av. Faruk Çetinkaya, Av. Cem İçtürk ve Av. M.Gökhan Ahi konuyla ilgili olarak şunları belirtti.

"Kurtlar Vadisi dizisi oldukça popüler olduğundan dolayı sadece TV'de değil internette de yoğun ilgi görüyor. Bu ilgiyi gören onlarca site, fan sitesi veya dizi portalı adı altında bu ilgiyi kendi üzerine çekmek amacıyla dizileri izinsiz olarak yayınladılar. Yüzlerce kişinin emeği ve milyonlarca liralık yatırımlar, bu tarz siteler yüzünden zarara uğradı.

Bir çok site sahibi ile bire-bir diyaloga geçerek yaptıkları işin illegal olduğunu, telif haklarını ihlal ettiğini, bu sebeple Kurtlar Vadisi dizilerinin yayınlanmaması gerektiğini hatırlattık. Bu sitelerin yüzde doksanı talebimize olumlu cevap vererek dizi yayınlarına son verdiler.

Ancak bazı sitelere iletişim adresleri olmadığından dolayı ulaşmamız mümkün olamadı. Bazı siteler de bir kaç defa uyarmamıza rağmen dizilerin yayınına devam ettiler. Bu aşamada yapacak bir şey kalmadığından dolayı, bu siteler hakkında mecburen erişim engelleme kararı çıkarttırmak zorunda kaldık.

Aslında biz sitelerin erişime engellenmesini benimsemiyoruz, hatta bunun en son çare olması gerektiğini düşünüyoruz. Kimsenin sitesine erişimin haksız yere engellenmemesi için titiz bir çalışma yaptık, ulaşamadıklarımız ve uyarıya rağmen yayına devam edenler hakkında resmi bilirkişi raporu dahi aldık.

Erişimi engellenen siteler, dizilerimizi yayından kaldırdıkları zaman mahkemeye başvurup her zaman tekrar erişime açma yönünde karar alabilirler.

kalan karakter 1000

Murat Murat

Ay tekin misin nesin filmi izlemiyrsan yorum yapma kardeş Kapatmazlarsa bende girerim devreye kurtlar vadisi ekibide girer merak etme herkez senin gibi haksızlığa boyun eğmiyor Her zaman bu ülkede unutma haksızlığa boyun eğenler oldu için Kalkınamıyoruz ama şimdi öyle değil herkez güçlü ve herkez haksızlığa boyun eğmiyor sen ve senin gibiler hariç

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.01.2011 00:32
aytekin aytekin

kapatmazlarsa polat girer devreye:)

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.01.2011 00:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.