Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 13.09.2019 07:59
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 13.09.2019 07:59
ABONE OL

'ü göz göre göre yaktılar! İhmaller zinciri tepki çekti...

‘Menisküs yırtığı var’ raporuna rağmen ’ya karşı oynatılan 'ü göz göre göre yaktılar. Kulüpten yapılan açıklamada Abdülkadir Ömür'ün sol dizinde ödem oluştuğu ve tedavisine başlandığı belirtilmişti ancak genç yıldız bir sonraki gün yapılan antrenmanda da yer aldı. Ağrıları bir türlü geçmeyen Ömür, eski kulüp doktoru ve şu an 'da görev yapan Ufuk Şentürk'e gözüktü ve skandal burada ortaya çıktı. incelemesinin ardından Abdülkadir'in sol dizinde menisküs yırtığı olduğu ve hemen ameliyat edilmesi gerektiği belirlendi.

İhmaller zinciri
Trabzonspor'da son günlerde yaşanan sakatlıklar dikkat çekerken özellikle için ciddi ihmaller yapıldığı iddia edildi. Bordo-mavili yönetimin 25 milyon Euro'yu bulan tekliflere rağmen satmadığı genç futbolcu sol dizindeki menisküs yırtığı nedeniyle dün 'da ameliyat olurken, sahalara dönüşünün 6 ayı bulacağının açıklanması sinirleri gerdi. 20 yaşındaki futbolcunun sakatlığı ile ilgili gelişmeler şöyle olmuştu: ile oynanan lig maçında dizinde ağrı hisseden Abdülkadir kendini yere bırakmış ve 72. dakikada da oyundan alınmıştı.Abdülkadir'i 6 ay sahalardan uzak tutacak hatalar da bununla başladı. Bordo-mavili futbolcu dinlendirildikten sonra Avrupa Ligi play-off turunda ile oynanan rövanş maçında sahaya sürüldü ancak daha ilk yarıda ağrılar yüzünden kenara alındı.ERTESİ GÜN TAKIMLA İDMANA ÇIKARDILAR
Maçın ardından kulüpten yapılan açıklamada ise oyuncunun sol dizinde ödem oluştuğu ve tedavisine başlandığı belirtildi. Ancak Abdülkadir bir sonraki gün yapılan antrenmanda da yer aldı. Genç futbolcu bu süreçte ağrılarının bir türlü geçmediğini belirterek eski kulüp doktoru ve şu an 'da görev yapan Ufuk Şentürk'e gözüktü ve skandal burada ortaya çıktı. Şentürk kısa bir incelemesinin ardından oyuncunun sol dizinde menisküs yırtığı olduğunu ve hemen ameliyat edilmesi gerektiğini belirtti.YIRTIK TESPİTİNİ DİKKATE ALMAMIŞLAR!
Tetkiklerin derinleşmesiyle Abdülkadir Ömür'ün menisküs yırtığının oldukça derin olduğu ve buna, yapılan ihmallerin neden olabileceği iddia edildi. Bunun üzerine de yönetim Abdülkadir'in MR sonucuna bakarak ödem olduğunu iddia eden kulüp doktoru Hakan Bozdoğan'ın savunmasını istedi ve ardından görevden uzaklaştırdı. Yıldız futbolcunun ilk MR'ını çeken hastanedeki radyologların da, MR raporunda oyuncunun sol dizinde yırtık olduğuna vurgu yaptığı ancak bu uyarının dikkate alınmadığı ifade edildi.Abdülkadir ameliyat sonrası bu fotoğrafı paylaşarak şu yorumu yaptı: "Unutma. Her karanlık gecenin bir sabahı, her kışın bir baharı vardır. Karanlığı aydınlığa, hüzünleri ferahlığa çeviren bir yüce el, bir yüce kudret vardır. Elhamdülillah.EKUBAN: GERİ DÖNECEĞİM
'un çarşamba günü yaptığı idmanda Fernandes ile girdiği ikili mücadelede talihsiz bir şekilde sakatlanarak 5. tarak kemiğinde kırık meydana gelen Ekuban sosyal medyadan taraftara mesaj gönderdi: "Futbol verir ve futbol alır. Tıpkı hayat gibi. Ne yazık ki en az 1 ay sahalardan uzak kalacağım. Bir ameliyat olacağım. Takımımı her zaman destekleyeceğim ve geri döneceğim."


SABAH