Bugünkü
Takvim

Başkanlık Sarayı

Halk arasında 'Başkanlık Sarayı' olarak adlandırılan Ankara'daki bina, tamamlanmak üzere. Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçildiği takdirde Türkiye'yi buradan yöneteceği belirtildi...

ABONE OL
Başkanlık Sarayı
Başbakan Tayyip Erdoğan, ve 'nin çatı adayı 'nun adaylığının açıklanmasının ardından önceki gün aday olduğunu duyurdu. Erdoğan'ın adaylık konuşmasının ardından ilk olarak kamuoyunda 'Başkanlık Sarayı' olarak bilinen lık yeni binayı ziyaret etmesi de, seçildiği takdirde Çankaya Köşkü'ne çıkmayacağının bir kanıtı oldu.

ÇANKAYA KÖŞKÜ MÜZE OLUYOR

Atatürk Orman Çiftliği'nde inşaatı süren binanın inşaatına, tarafından birçok kez durdurma kararı çıkmıştı. Bu özel binanın, Türkiye açısından da yeni bir dönemi simgelediği ortada. Erdoğan, seçildiği takdirde terleyen ve terleten Cumhurbaşkanı olacağını söyledi. Uzmanlar, "Bu bina, tıpkı ABD modelinde olduğu gibi ülke yönetiminde etkin bir başkanı simgeliyor" dedi. Sürecin bu şekilde işlemesi Çankaya Köşkü'nün de müze olarak kullanılacağı iddia edildi.

kalan karakter 1000

oguz oguz

başkanı sectiniz kacak yapı sarayınada oturttunuz sonunuz hiç iyi olmıyacak

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır9
cevapla 03.07.2014 13:10
mehmet mehmet

topkapı sarayının modernize edilmişi gibi gözüküyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır1
cevapla 03.07.2014 11:06
burhan efsane burhan efsane

bu ülkenin başkanına yakışır. gelene helal olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır2
cevapla 03.07.2014 03:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.