Bugünkü
Takvim

Kenetleneceğiz

Başbakan Erdoğan için net konuştu: Bu alçakça saldırının cevabı verilecek. Düşmanlara inat, tek vücut olacağız

ABONE OL
Kenetleneceğiz
, partisinin grup toplantısında ve ABD seferi öncesinde konuştu. Erdoğan net açıklamalar yaptı:

* Saldırının arkasındaki güçler ve kullanılan taşeronlar itibariyle şu anda çok büyük oranda aydınlatıldı. Bu menfur hadiseyi gerçekleştirenlerin Suriye rejimiyle irtibatlı, Türkiye içinde bir örgüt olduğu, saldırıda yer alanların da Türkiye vatandaşı olduğu tespit edilmiştir. 13 kişi gözaltına alındı.

* Acımız büyük. Ancak meselenin üzerine soğukkanlılığımızı yitirmeden, aklı selim dışına çıkmadan, infiale kapılmadan ve infiale yol açmadan gideceğiz. Düşmanlara inat kucaklaşıp, kenetleneceğiz. Düşmanı değil, dostlarımızı sevindireceğiz.

* Bu saldırının altında kalmayız, er ya da geç bu alçakça saldırının faillerine bedelini misliyle ödetiriz. Allah'a hamdolsun bunu yapacak gücümüz de irademiz de tecrübemiz de var. Ancak soğukkanlı davranacak, büyük devlet refleksiyle hareket edeceğiz.

İLLEGAL YÖNETİM:

Şam'da illegal bir yönetim var. Şu andaki rejim halkıyla savaş halindedir. Şimdi Suriye'de bu mesajı bize gönderenler, "Evet biz mi yaptık diyecekler". Böyle bir rejim, böyle bir yönetim biz görmüyoruz.

* ABD dönüşü yeni yol haritamızı, diğer ülkelerle sürdüreceğiz. Reyhanlı olayı değerlendireceğimiz konular arasında yer alacak. Suriye, ABD'deki bir numaralı konumuz, kestirme yoldan ne yapacağımızı konuşacağız.

* Yeni Genel Başkan'ın yönetiminde CHP'nin bu arayışının çok farklı ama çok tehlikeli mecralara sürüklendiğini görüyoruz. Sokak sokak direniş çağrısı yapan ve Alevi vatandaşlarımızı tahrik eden CHP Genel Başkanı, Suriye'nin kanlı rejimine koşulsuz destek vererek çok tehlikeli bir oyun oynuyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.