Bugünkü
Takvim

Sıra 'yargı torbası'nda

tahliyeleriyle tartışma başlatan uzun yargılama süreci, 'yargı torba'sıyla çözülecek

ABONE OL
Sıra 'yargı torbası'nda
Hükümet, Torba Yasa'nın ardından şimdi de yargıyı hızlandırıcı tedbirleri de içeren "yargı " hazırlamaya başladı. Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in koordine ettiği hazırlıklarda, özellikle tahliyeleriyle tartışma konusu olan "uzun yargılama" konusunu çözecek, yargıyı hızlandırıcı adımlar yer alacak. Seçimlerin 12 Haziran'da yapılmasına ilişkin Meclis kararı da, yargıyla ilgili düzenlemelerin çıkarılmasından sonra alınacak.

MART'TA MECLİS'TE
Ergin'in özel hukukçu kurmaylarıyla birlikte çalıştığı düzenlemelerde, 12 Eylül referandumuyla hayata geçen yeni Anayasa maddelerine ilişkin uyum düzenlemeleri de yer alacak. Paketin, Mart ayında Meclis Genel Kurulu'nda görüşülebileceği belirtiliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.