Bugünkü
Takvim

Başörtüsünde 411 mutabakatı

'Üniversitede başörtüsü'ne 'CHP'siz çözüm' planı devrede. '411 imzalı mutabakatı getirin' dedi, sıcak yaklaştı

ABONE OL
Başörtüsünde 411 mutabakatı
Üniversitelerde başörtüsü sorununun çözümü için Meclis'te yapılan "nafile" turların ardından, sürpriz çözüm yolu açıldı. 'nin ziyaretinin ardından iç değerlendirmesini tamamlayan , 2008'de çözüm için AK Parti ile yapılan mutabakatı devreye soktu. Açıklamayı bizzat yapan MHP lideri Devlet Bahçeli, "gelinen noktada MHP'nin 2008'de varılan yazılı mutabakatın bütün unsurlarına bağlı olduğunu" vurguladı. MHP'li Oktay Vural da "İsterseniz Anayasa değişikliği isterseniz ek 17'nci madde. Biz vardığımız mutabakata sadığız. Getirin Meclis'e 411 iradesini gerçekleştirmeye hazırız" çağrısı yaptı. AK Parti de "sıcak" yaklaştı. AK Parti kulislerinde "Neden olmasın? Bu sorunu çözelim" sesleri yükselmeye başlandı. İki partinin Meclis'te yeterli güce sahip olduğuna dikkat çeken AK Parti'li üst düzey bir yetkili, "411'i tekrar devreye sokarsak bu sorunu çözeriz. CHP'nin bu kez Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğini de sanmıyorum" dedi.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.