Bugünkü
Takvim

ndaki Alzheimer tehlikesi! Beyin hücrelerine zarar veriyor...

İçme sularında bulunan alüminyum maddesi, beyin hücrelerine zarar veriyor. Alzheimer riskini artırıyor. . , bazı markalarında bulunan alüminyumun vücuda zarar verdiğini vurguluyor.

Yudum yudum Alzheimer
Hayat kaynağı su, kimi zaman zehir olabiliyor! . , bazı markalarında bulunan alüminyumun vücuda zarar verdiğini vurguluyor. Asidik sulardan uzak durulması gerektiğini söyleyen Dr. Selen Gür Özmen, "pH 7'nin aşağısı asidik su, pH 7'nin üzeri ise bazik sudur. Bir suyun pH'ı daha fazla asidikse daha çok alüminyum vücuda girer" uyarısında bulunuyor.Asitin çözülmesi için suyun içine karbonat atılarak tüketilmesini öneriyor. Sözlerine şöyle devam ediyor: "Alüminyum maddesi hazır gıdalarda ve koltuk altı roll-onlarının birçoğunda bulunur. Bu ürünlere fazla maruz kalmak, riski artırır."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.