Bugünkü
Takvim

Kanlı mazi

’da müteahhit , 2001’de katledildi. Katilleri, 16 sene sonra enselendi. Zanlılardan ikisinin bu cinayetten sonra 4 kişilik bir ailenin de canını aldıkları öğrenildi...

Kanlı mazi

Konya'da müteahhitlik yapan Ali Ergün (41) 2001 yılında aracında ölü bulundu. Jandarma, olayla ilgili soruşturma başlattı. Ancak 6 ay öncesine kadar sonuç alınamadı. Bunun üzerine savcılık devreye girdi. Ergün'ün ölümünün aydınlatılmasını istedi. Emniyet güçleri, özel bir ekiple çalışma başlattı. O dönem elde edilen tüm delilleri incelemeye aldı. 'ün, öldürülmeden önce en son Ilgın İlçesi'nde görüldüğü saptandı. Ergün'ün müteahhit olması nedeniyle o bölgedeki inşaat işçileri, tek tek mercek altına alındı. İnşaatta çalışan Deniz Boyacı (33),
Halil Veren (40), Soner Susam (35) ve Ramazan Sarı (37)'nın, Ergün'ün öldürüldüğü gün aniden memleketleri Zonguldak'a, gittikleri saptandı.

'HANGİ CİNAYETE GELDİNİZ'
Müteahhit Ergün'ü, bu 4 işçinin öldürdüğünü düşünen polis, geçen 23 Mart'ta Deniz Boyacı ve Soner Susam'ı Zonguldak'ta, Halil Veren'i İstanbul'da, Ramazan Sarı'yı da Manisa'da yakaladı. Şüphelilerden Deniz Boyacı'nın evine gelen polislere "Hangi cinayet için geldiniz?" dediği öğrenildi. Suçlarını itiraf eden zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Öte yandan zanlılardan Deniz Boyacı ve Halil Veren'in, Ergün'ün ölümünden 3 ay sonra Zonguldak'ta yaşayan Ahmet Kavak, eşi Ayşe Akça ve çocukları 6 aylık Tufan ile Süheyda (4)'yı bıçaklayarak öldürdükleri belirlendi. İkilinin geçen Aralık ayında cezalarını tamamlayıp, tahliye oldukları öğrenildi.


Zanlılandan Deniz Boyacı ve Halil Veren'in, cinayetin ardından memleketleri Zonguldak'a gittikleri ve burada da 4 kişilik bir aileyi bıçaklayarak katlettikleri öğrenildi.


Cinayetin failleri, farklı şehirlerde
yakalandı. Katiller ifadelerinde Ali Ergün'ü gasp etmek istediklerini ancak para vermeyince kafasına sıktıklarını anlattı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.