Bugünkü
Takvim

Dön baba

1 Kasım'a kadar paralele destek çıktı. Seçim sonrası ise af dileyip illegal yapılanmayla mücadele etme sözü verdi 1 gün sonra Paralel Devlet'in kayıtlarında 'nın da dinlendiği ortaya çıkınca sözünden döndü için tüm desteğini esirgemeyen Doğan, kızına yapılan kumpasına ise ses çıkarmadı

ABONE OL
Dön baba
Hürriyet'in patronu eski günlerindeki gibi canı istediğinde hükümet devirip hükümet kuramayınca; kirli emelleri için tehlikeli ittifaklar kurdu. Hükümete açtığı savaşta, muhalif olarak gördüğü herkesi yabancı ya da terör örgütü demeden işbirlikçisi yapan Doğan, Yeni Türkiye'nin temellerine dinamit sokmaya kalkışan herkese kol kanat gerdi. Bu güçlü ittifakın en önemli aktörleri ise PKK'nın siyasi uzantısı HDP ve Gülen Örgütü oldu. Özellikle Fethullah Gülen'in ses kayıtlarında Pensilvanya'ya hürmetler gönderen ve Gülen'e övgüler yağdıran Aydın Doğan, Paralel Örgüt'e vurulan her darbede ortalığı ayağa kaldırdı.

DOĞAN'IN DENGESİ BOZULDU
Doğan'ın gazete ve televizyonları, kumpas davalarında ve Gülen Örgütü'ne yapılan operasyonlarda Fethullah Gülen'in ismini hiç kullanmadığı gibi, Paralel Örgüt ibaresini bile ağzına almadı. Hukuksuz finansal işlemler nedeniyle 'in holdingine kayyum atanınca ise Doğan adeta kendinden geçti. Kanaltürk, Bugün gazetesi gibi medya organlarına da kayyum atanmasına köpüren Doğan'ın gazete ve televizyonları; Akın İpek'i savunmak adına hükümete zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Üstelik Aydın Doğan Akın İpek için bir başyazı kaleme almaktan bile çekinmedi. Ancak iktidar seçimi tekrar kazanınca Aydın Doğan'ın dengesi bozuldu. Bir anda barış mesajları vermeye başladı. Tüm yazarları ve programcıları hata yaptıklarını itiraf etti. Aydın Doğan ise bir "Başyazı" daha yayınladı ve özürler diledi. Devlet içindeki her türlü illegal yapıyla mücadeleye destek vereceğini söyledi.

VERDİĞİ SÖZ 24 SAAT SÜRDÜ
Aynı gün lanmaya karşı gerçekleşen operasyonlarda Doğan'ın gazeteleri 'Paralel devlet' ve '1 numaralı sanık Fethullah Gülen' ibarelerini kullandı. Ancak, "Kelkitli Doğan"ın yiğitliği buraya kadardı. Paralel'in, Hürriyet'in başındaki öz kızı 'yı ve birçok Doğan Holding çalışanını da dinlediği ortaya çıktı. Ama FETÖ'nün finansörü Akın İpek'in şirketleri için aslan kesilen Doğan, skandala aldırmadı. Gazeteleri Hürriyet ve Posta'da tek satır haber yaptırmadı. İş dünyası gibi ailesi de şoka uğradı. Doğan Holding ise Paralel Telekulak skandalıyla ilgili cılız bir tepki verdi. Holdingin bir yetkilisi 'Paralel Örgüt' bile diyemeden "Bu bir alçaklık" açıklamasıyla dinleme
kumpasını geçiştirdi.

KİMLER DİNLENMİŞTİ?
Doğan Grubu'nda paralel dinlemelere takılan isimler arasında şu kişiler bulunuyor: Vuslat Doğan Sabancı Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Mehm et Yörük Doğan Holding Finans ve Fon Yönetimi Başkan Yardımcısı İhsan Karacan Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yener Şenok Doğan Holding Mali İşler Başkan Yardımcısı Hakan Genç Doğan Holding Avrupa Temsilcisi Sü leym an Kocakaya Doğan Dış Ticaret Yöneticisi Orhan Bi rgi t Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı (eski)ALİ SABANCI UÇUŞTA!
Aydın Doğan'ın, kızı Vuslat Doğan Sabancı'ya kurulan paralel kumpası görmezden gelmesinin hemen ardından, Vuslat hanımın kocası Ali Sabancı'dan da farklı bir açıklama geldi. 2014'te AK Parti karşıtı seçim kampanyasına reklam afişleriyle destek veren Aydın Doğan'ın damadı "Pazar günü 54 milyon insan ankete katıldı. Şimdi herkes anketten bir numara çıkana destek olacak" dedi.

kalan karakter 1000

enar enar

İlgilenmeyelim. Bunlar aynı takımdan. Birbirlerini dinleyip dursunlar. Garipler, yoksa sapıklar mı deseydim, bu gizli dinleme işini çok sevdiler, devam etsinler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 07.11.2015 17:57
zeko.. zeko..

kimbilir ne kirli çamaşırlar vardır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 07.11.2015 17:17
hakan hakan

abd israil ingiliz ne olur ne olmaz ipleri elerinde bulunan bu işadamlarını fetö üzerinden dinleyip kontrol ediyordu beli olmaz ihanet nerden gelir beli olmaz nede olsa parayla satın alınmışlar gavur işini şansa bırakmaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 07.11.2015 13:22
ahmet ahmet

abi araştırın bunların tümümünün ipleri abd israilde parayıda sermayeyide bu ülkeler bunlara veriyor bu iş adamları maaşları yüksek birer müdürler bu israil abd ingliz oyunu bizi kandiriyorlar aslında aydın doğan ve onun gibi işadamları yüksek maaşlı bu ülkelerin müdürleri bakmayın türkiyedeki mal varlıkları üzerinde olsun kamufulaj hepsi

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 07.11.2015 13:18
Yalman Güç Yalman Güç

Vuslat o kasetlerde neler var.En azından bir ipucu ver.

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 07.11.2015 11:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.