Bugünkü
Takvim

Kardeşlik sofrası

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 16 ilden gelen 61 isimle görüştü.

Kardeşlik sofrası
Cumhurbaşkanı , Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden kanaat önderleri ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen önemli görüşmenin ana gündem maddesi terörle mücadele oldu. Erdoğan, 16 ilden gelen toplam 61 isimle bölgedeki son gelişmeleri, terör örgütüne karşı yapılan operasyonları ve buzdolabında olan Çözüm Süreci'nin geleceğini konuştu.

ANKARA'DA ABD'Lİ ZİYARETÇİ
Süreci terör örgütünün bozduğunu, örgütün Türkiye'nin huzur ve istikrarını bozmak için adeta talimat almış gibi saldırılara başladığını söyleyen Erdoğan, amaçlarının kardeş kanı akıtarak ülkeyi bölünmeye getirmek olduğunu kaydetti. Devletin, buna karşı operasyonlarla örgüte gerekli yanıtı verdiğini ve belini kırdığını vurgulayan Erdoğan, kanaat önderlerin de bulundukları bölgelerde kardeşliğin tesis edilmesi için sorumluluk üstlenmeleri çağrısı yaptı. Öte yandan ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Victoria Nuland, Ankara'ya geldi ve Dışişleri Bakanlığı'nda temaslarda bulundu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.