Bugünkü
Takvim

İşte Gülen örgütü

ABONE OL
İşte Gülen örgütü
İstanbul Savcılığı, Gülen Örgütü'nün kuruluşu, amacı ve stratejisini ilk kez anlatan Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı raporunu delil kabul etti. Rapora göre "Fethullah Gülen terör örgütü" Gülen tarafından İzmir'de kuruldu. Teyp/video kasetlerine çekilen vaaz ve konuşmaları, sohbet toplantıları ve yaz kampları ile örgüte sempatizan toplandı. Örgütün amacı "Türkiye'de devletin bütün anayasal kurumlarını ele geçirip siyasi ve ekonomik güç haline gelmek"ti. Raporda, kamu kurumlarının hassas noktalarında görev alan örgüt mensubu kişilerin kod isim kullandığı, örgüte itaat ve bağlılık vurgusu yapılan bir metin doğrultusunda kutsal değerler üzerine yemin ettirilerek, örgüt liderine koşulsuz sadakatleri sağlandığı anlatıldı. Raporda ayrıca Gülen örgütünün hiyerarşik yapısı da tek tek sıralandı.

Nazif KARAMAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.