Bugünkü
Takvim

Uyanık HDP

HDP, seçimlere parti olarak girme kararı aldı. Sonra da Kadir nİanır, Murat Boz, Engin Altan Düzyatan, Mert Fırat gibi birçok ünlü isme, 'Oyum HDP'ye afişi tasarlandı. HDP'nin bu uyanıklığına tepki yağdı

ABONE OL
Uyanık HDP
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, yeni bir oyunun startını verdi. Seçimlere bağımsız adaylar yerine HDP olarak gireceklerini açıklayan Demirtaş, 'Oyum HDP'ye sloganıyla ünlü sanatçıların tercihinin HDP olduğunu içeren afişler hazırlattı. 'Kadir İnanır, Murat Boz, Altan Erkekli, Cüneyt Özdemir, Engin Altan Düzyatan, Sermiyan Midyat, Mert Fırat' gibi birçok ünlü isim HDP'li olarak gösterildi. Kısa sürede bunun bir algı operasyonu olduğu ortaya çıkınca, HDP geri adım attı. Olayla ilgilerinin olmadığı yönünde açıklamalar yapan HDP, "Hangi partiye oy vereceğini henüz açıklamamış kişilerin bu şekilde etiketlenmesi yanlış anlamalara neden olabilir, hem de o kişilere ve partimize zarar verebilir" İfadelerini kullandı. Ancak afişlerin birçok bölgede olduğu ve halkın kandırmak için bu yönteme başvurulduğu sosyal medyada bir hayli yer tuttu.

İşte o yorumlar:

Selahattin Demirtaş klasiği... Bu defa Avrupa'dan aldığı emri uygulamış olabilir.
AB büyükelçileri yap dedi, Selahattin de afişleri hazırlattı.
Siz Kürtler'in değil, derin Avrupa'nın temsilcilerisiniz ey Demirtaş...
Demirtaş efendi, size rağmen bu ülkeye barış gelecek.
Çakal Carlos'ların son belgeseliydi bu.
Demirtaş'a oy verenler, görün liderinizi...

kalan karakter 1000

gerçekçi gerçekçi

biri allah için deyip öldürüyor bunlarda kürt hakkı diye öldürüyor eeee acaba biz mi cehenneme gitcez

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.02.2015 17:05
Yalman Güç Yalman Güç

Yahu HDP çok ayıp ediyor.Bunca ismi sayarken başa Tarık Akan,Rutkay Aziz'i koymazmı?Yoksa kamu oyunda bunlara metelik veren kalmadımı?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.02.2015 15:35
a.k.p a.k.p

hepimiz a.k.p. liyiz

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır5
cevapla 06.02.2015 09:43
ali ali

hdp yi boşwer ak partiye gel

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır5
cevapla 06.02.2015 09:42
ozan ozan

oyum a.k.p ye

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır4
cevapla 06.02.2015 09:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.