Bugünkü
Takvim

Temiz karar!

, aldı. Ancak, makine temizlemek yerine kirletiyordu. Firmayı mahkemeye verdi. Üçgül, yerinde keşif yapmak isteyen hakim ve ekibine makineden çıkardığı bardakla çay ikram etti. Ancak çay içen olmadı. Şikayetçi haklı bulundu

ABONE OL
Temiz karar!
Aydın Efeler'de yaşayan iki çocuk annesi Sevim Üçgül, dört yıl önce 1440 TL'ye satın aldı. Servisin makineyi evine kurmasının ardından yıkadığı bulaşıkların temiz yıkanmadığını ve tabak ile bardakların zarar gördüğünü fark etti. Üçgül, servisi arayarak şikayetini iletti. Evine beş kez servis gelmesine rağmen sorun çözülmedi. Üçgül, bunun üzerine 1 Aralık 2013 tarihinde Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne müracaat ederek firmadan şikayetçi oldu. Hakem Heyeti, firmayı ve ürünü kusurlu bulup zararın karşılanmasına karar verdi. Ancak, firma bu karara itirazda bulundu. Bunun üzerine Üçgül, yaklaşık 600 lira daha harcayıp 9 Aralık 2013 tarihinde dava açtı.

EVDE KEŞİF
Tüketici Mahkemesi sıfatıyla Aydın 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi hakimi, Üçgül'ün evinde keşif yapıp, makineyi ve bulaşık yıkama şeklini yerinde gördü. Mahkeme, keşfin ardından kararını verip, bulaşık makinesinin bedelinin dava tarihinden itibaren işleyecek yasal faizleriyle birlikte Üçgül'e ödenmesine karar verdi. Hakim ayrıca, ayıplı ürün olan bulaşık makinesinin davalı firmaya iade edilmesi, keşif masrafı ve bilirkişi ücreti gibi tüm giderlerin de söz konusu firmadan alınıp Üçgül'e ödenmesine hükmetti. Hukuk mücadelesini kazanan Üçgül, "Makineyi alırken en pahalı olanını tercih ettik. Firma yetkilileri en iyi ürünlerinin bu olduğunu söyledi. Ancak makine arızalı çıktı. Makinede yıkandıktan sonra çıkan çay bardağı ile misafirlere çay ikramında bulunmak istedim. Ancak, o bardaklardan çay içen olmadı. Yaşadığım durumu yaptığım çay servisinde, hakim dahil herkes keşif sırasında gördü. Türk adaletine güvendiğime pişman olmadım" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.