Bugünkü
Takvim

Erkeklendi

Kendisini aldatan eşinden boşanan koca, 'öteki adama' açtığı tazminat davasını da kazandı. Kendisi de evli olan 'öteki adam', mağdur kocaya 2 bin lira ödeyecek

ABONE OL
Erkeklendi
'de özel bir şirkette çalışan . (43), 10 yıl önce hemşire Belgin B. (33) ile evlendi. 2 kızları olan çift arasında bir süre önce geçimsizlik başladı. Eşinin sürekli bilgisayarda zaman geçirdiğini gören ve kendisini aldattığından şüphelenen Ercan S., eşi bilgisayar başında uyuya kalınca, hesaplarını kontrol etti. Eşinin görev yaptığı hastanede müdür olarak çalışan ve evli olan Yasin T. ile kendisini aldattığını öğrenen Ercan S., hesapları detaylı incelediğinde eşinin ve sevgilisinin bir gecede birbirlerine 100, iki ayda ise 2 binden fazla aşk mesajı aldığını tespit etti. Bunun üzerine çift 2 yıl önce anlaşmalı olarak boşandı. Mahkeme, o dönemde biri henüz 1, diğeri 7 yaşında olan çocukların velayetini anneye verdi. Baba kızlarına nafaka ödemeyi de kabul etti.

İŞ DEĞİL, AŞK MESAJI
Ercan S.
boşanmanın ardından 'öteki adam' Yasin T. hakkında 7 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Mahkemeye verdiği dilekçede, Yasin T.'nin, evli olduğunu bilmesine rağmen eşiyle ilişki kurduğunu belirtip, aşk mesajlarını da delil olarak sundu. Yasin T. ise avukatı aracılığıyla mahkemeye verdiği cevapta aynı işyerinde çalıştıkları için . ile iş ilişkisi olduklarını öne sürerek davanın reddini istedi. Ancak hakim, mesajların içeriğinin işle ilgili olmadığını, cinsellik içerdiğini belirtip, Yasin T.'nin, Ercan S.'ye 2 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi.

Ali EYCE

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.