Bugünkü
Takvim

'a güvenlik davası

ABONE OL
Hülya Avşar'a güvenlik davası
Ünlü televizyon figürü Hülya Avşar'ın işyerinde 13 yıldır güvenlik görevlisi olarak çalışan Alkan Özalan, iş akdi feshedilince ünlü sanatçıya maaş, kıdem ve ihbar tazminatı davası açtı. Özalan'ın avukatı dava dilekçesinde, "Müvekkilimin 35 aylık maaşı da ödenmemiştir. Toplam alacağımız olan 186 bin liradan şimdilik 15 bin liranın tahsilini istiyoruz" dedi.

MESAİLER, İZİNLER
Alkan Özalan'ın dava dilekçesinde, haftanın 7 günü, en az 12-14 saat çalıştığını, aylık 120 saat fazla mesai yaptığını, birikmiş mesai ücretleri, haftalık, yıllık izin ücretleri ödenmediğini ayrıca yaklaşık 35 aylık maaşını da alamadığını iddia etti. Güvenlik görevlisi toplam olarak 186 bin lira tutan alacağından şimdilik 15 bin liranın ödenmesini talep etti.

Ali OKTAY

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.