Bugünkü
Takvim

Tek dileğı özür

ABONE OL
Tek dileğı özür
(64), İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. , Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ın idam edildiği 6 Mayıs 1972'de protesto için bombalı eyleme girişti. Ancak bomba, Çenet'in elinde patladı. İki kolu ve bir bacağını kaybetti. 7. 5 yıl ceza evinde kaldı. 1990'da 6 yıl sürgün edildi. Yurt dışındayken Sorbone Üniversitesi'ni bitirdi. Sürgüne gittiği İsveç'ten 1998'de dönebildi. Ancak Çenet, Türkiye'de engelli olduğunu kanıtlayamadı. Sosyak Güvenlik Kurumu (SGK), iki kolu ve 1 bacağı olmayan Çenet'e sağlam raporu verdi. Bu yüzden emekliliğini kabul etmedi. Çenet ise hakkını arayacağını söyledi.


PERViN METiN

kalan karakter 1000

zeki öztürk zeki öztürk

Söylenecek bir söz bulmakta zorlanıyorum,hatta hiç bulamıyorum.Bu sonuçta etkili olanların hepsini Yüce Allah'a havale ediyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 28.05.2013 12:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.