Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

kuşatması

Ne Bodrum, ne de Çeşme... Farklı yerler arayan, basından kaçan sosyetenin yeni rotası oldu. Ali Şen, , Mirgün Cabas, Şebnem ve gibi ünlü isimler, tatil için bu şirin Afrika adasını seçti

Zanzibar kuşatması
Sosyete gözünü kara kıtaya çevirdi! ve Avrupa'nın pabucunu dama atan yer, 'nın tatil cenneti olarak gösterilen Adası oldu. "Baharat Adası" olarak da bilinen Zanzibar'a bugüne dek çok az sayıda kişi gidiyordu. Ancak ünlü isimlerin burayı keşfetmesiyle talep patlaması yaşandı.

SAFARİ YAPILIYOR
Dünyanın birçok ülkesine giden Şebnem ve çifti, tatil için bu doğa harikası adayı seçti. Yine ve Mirgün Cabas çiftinin de Zanzibar'da boy göstermeye hazırlandığı öğrenildi. Fenerbahçe'nin eski başkanı Ali Şen'in ise burayı çok sevdiği ve dalış yapmak için sık sık gittiği belirtildi... Sosyeteden daha pek çok kişinin Zanzibar'ın yolunu tuttuğu ortaya çıkarken tur şirketleri de bu talepten hayli memnun kaldıklarını söyledi... HMC Travel şirketinin genel menajeri Gökhan Atamer, Zanzibar turlarının şimdiden dolduğunu belirtti. Atamer, "İnsanlar, Zanzibar'da deniz, kum ve güneşin tadını çıkartıyor. Ayrıca dalış ve safari yapabiliyor, Afrika'nın otantik ortamlarını keşfe çıkabiliyor" dedi.

YOLCULUK 7 SAAT

Bu arada Queen grubunun solisti 'nin doğum yeri olan Zanzibar'a Tanzanya'dan gidiliyor. THY, haftanın üç günü İstanbul'dan Darüsselam'a sefer düzenliyor. 7 saatlik uçuşun bilet fiyatları 2-3 bin lira arasında değişiyor.

HALİL ÇİLİNGİR