Bugünkü
Takvim

Ana kucağı

olan kadınlar, ölümü göze alıp anne oluyor...

ABONE OL
Ana kucağı
Türkiye'nin en iyi merkezleri arasında yer alan (DEÜ) Hastanesi'nde, nakil yapılan kadın hastalardan 7'si son 16 yılda tedavi ve takiplerle anne olma mutluluğunu yaşadı. Dördü ise bebek bekliyor. Türkiye'nin dört bir yanından şifa için DEÜ Hastanesi'ne gelenler, önce karaciğer nakil ekibi tarafından başarılı ameliyatlarla hayata döndürüldü. Ardından düzenli kontrollerle çocuk sahibi olma özlemleri giderilerek, hayata bir kez daha dört elle sarılmanın mutluluğunu yaşadılar.

TAKİP ÇOK ÖNEMLİ
1997'den bu yana başarılı nakiller yapan DEÜ Hastanesi Ekibi Sorumlusu Prof. Dr. İbrahim Astarcıoğlu, "Nakilden sonra anne adaylarının takip ve tedavileriyle sağlıklı bebekler dünyaya geliyor. Hastaların nakil sonrası dönemde kullandığı, organ reddini önleyici uygun ilaçların gebeliğin devamında olumsuz etkisinin olmaması, bu çocukların doğmasında önemli rol oynamıştır" dedi.

YAŞAMA DÖRT ELLE SARILDI

İzmirli Seval Demirel de, Kent Hastanesi'nde yapılan karaciğer naklinin ardından hamile kaldı. Bebek sahibi olunca hayata dört elle sarıldı.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.