Bugünkü
Takvim

şifası

Alay edilen hayvan, kıymete bindi! Kilosu 80 liraya satılan sütünün, kanser hastalarını iyileştirdiği ortaya çıktı. Üreticiler ise taleplere yetişemez oldu...

ABONE OL
Eşek şifası
Kötü ve işe yaramaz sıfatlar, hep ona yakıştırıldı... Adına " hoşaftan ne anlar", "Eşeğe altın semer vursan eşek yine eşektir" gibi sözler yazıldı... İşte o eşek, insanın ayağına şifa getirdi! Eşek sütünün, her derde deva olduğu ortaya çıktı.

MÜŞTERİSİ ÇOK...
Isparta'da yaşayan Yakup 'ın eşine 5 ay önce akciğer kanseri teşhisi konuldu. Zambak, eşek sütünün kanserli hücreleri öldürdüğünü öğrendi. Hemen, eşinin hastalığı için bir tane eşek aldı ve sütünü karısına içirmeye başladı. Kısa sürede eşinde iyileşmeler gözleyen Zambak, işi ilerletti. Eşek sütüne olan talebi dikkate alan girişimci, Yazısöğük Köyü'ne bir çiftlik kurarak eşek sayısını 18'e yükseltti. Çiftlikte eşeklerden günde ortalama 2.5 litre süt elde eden Zambak, litresini 80 liradan satışa sunduğunu söyledi ve "Talebi karşılamakta zorlanıyorum. Isparta'nın dışında Ankara, Zonguldak, Burdur, İstanbul ve Afyonkarahisar'dan müşterilerim var" dedi. Zambak, eşek bulmakta zorlandığını, bulması halinde eşek sayısını 80'e kadar yükseltmeyi planladığını açıkladı.

ANNE SÜTÜNE ÇOK YAKIN
Eşek sütünün kanserden, siroza kadar çok sayıda hastalığa şifa olduğu öğrenildi. Gözler ise işin uzmanına çevrildi. Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü'nden , eşek sütünün değerlerinin anne sütüne çok yakın olduğunu söyledi ve ekledi: "Anne sütünde yüzde 7 oranında olan laktoz, eşek sütünde yüzde 6 civarında bulunuyor. Protein ise anne sütünde 1.5 iken, eşek sütünde 2.5 civarında. Eşek sütü, bakterilerin hücre duvarını parçalıyor ve mikroorganizmaların yok olmasını sağlıyor."kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.