Bugünkü
Takvim

Kanlı yağmurluk

PKK itirafçısı kanlı örgütün sırlarını açıkladı: 'ların ısı dedektörlerinden kaçmak için özel yağmurluk giyiniyor

Kanlı yağmurluk
Amerikalı medya şirketi McClutchy Newspapers, bir PKK'lının itiraflarına ulaştı. Buna göre Haziranda teslim olan 21 yaşındaki Suriyeli Kürt R.S., güvenlik güçlerine bölücü örgütle ilgili her şeyi anlattı. Terörist R.S. şunları söyledi: "Türk uçakları İran'a giremediği için PKK orada serbestçe hareket ediyor. İran güvenlik güçleri bizi görmemezlikten geliyor. PKK İslam düşmanı. oruç tutmak, namaz kılmak ve Kur'an okumak yasak. 2011 sonundan beri de PKK'ya katılan Suriyeli Kürt sayısının Türkiye Kürtlerinin iki katına çıktı."

'ÇOK KORKUYORLAR'
Bu arada R.S., PKK'nın en korktuğu silahın insansız hava araçları yani 'lar olduğunu söyledi. " saldırı öncesi Heron'un ısı dedektörlerinden kaçmaya yarayan yağmurluk giyiniyor ve hiçbir elektronik iletişim aracı kullanmıyor" dedi. İtirafçı ayrıca ailevi problemlerden dolayı kaçıp PKK'ya katıldığını ve Türkiye'den bir Kürt'le beraber Türk yetkililere teslim olduğunu belirtti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.