Bugünkü
Takvim

Reklam oldu

Reklamcı 'in başı derde girdi. 'Dahi çocuğa' eski şirketi, 'Bizi 35 milyon TL zarara uğrattı' diyerek 'haksız rekabetten' dava açtı...

ABONE OL
Reklam oldu
"Reklamın Dahi Çocuğu" Serdar Erener'in sahibi olduğu reklam ajansına, eski şirketi tarafından alacak davası açıldı. Şirket, 35 milyon liralık zararın Erener tarafından karşılanmasını talep etti. Alametifarika Reklam Tasarım A.Ş.'nin sahibi olan Erener hakkında açılan dava, iddiaya göre şöyle gelişti. Erener, 2003'te Young&Rubicam Reklamevi Reklamcılık'ta (Y&R) üst düzeyde görev yapıyordu.

TEMYİZ ETTİ...
Önemli reklamlara imza atan Erener ve ekibi iddiaya göre, Y&R'den ayrılmadan önce Alametifarika şirketini kurdu ve Y&R'nin diğer çalışanları ile müşterilerini, yeni kurdukları şirkete geçmeleri için ikna etti. "Reklamın dahi çocuğu", henüz tamamlanmamış reklam karakterleri ile projeleri de yeni şirketine götürdü. Böylece Y&R şirketi müşterilerinin yarısını kaybetti. Şirket 8 yıl önce konuyu yargıya taşıdı. "Haksız rekabet davası" ise 14 Aralık 2011'de sonuçlandı. Mahmeke heyeti, Serdar Erener'in Y&R şirketini zarara uğrattığına karar verdi. "35 milyon lira zarardayım" diyen Y&R şirketinin zararın tahsil edilmesine hükmedildi. Davalı taraf, kararı temyiz ederken, Y&R yöneticileri, "Zararımızdan şimdilik 100 bin liranın tahsilini talep ediyoruz" dedi.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.