Bugünkü
Takvim

Son duble e

lere süresiz el konulmasını düzenleyen yasa iptal edildi. Böylece 3 kez alkollü araç kullanırken yakalanan sürücü belgesini geri alabilecek

ABONE OL
Son duble ehliyete
, gibi keyif verici madde kullanılması sonucu lere süresiz el konulması uygulamasına son verecek bir karar aldı. Mahkeme, ehliyetlere süresiz el konulmasını düzenleyen yasa hükmünü iptal etti. Yüksek Mahkeme'nin kararı dün Resmi Gazete'de yayımlandı.

6 AY SÜRE VERİLDİ
Gerekçeli kararda, sürücü belgesine süresiz el konulmasının hakkaniyete uygun olmadığı belirtildi. Mahkeme, bu konuda yasal düzenleme yapılması için Meclis'e 6 ay süre tanıdı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.