Bugünkü
Takvim

Munzur baskını

Terör örgütü , 'nda toplandı. Bunu öğrenen güvenlik güçleri düğmeye bastı. 2 bin özel eğitimli , helikopterlerle baskın yaptı. Bütün bölge abluka altına alındı

ABONE OL
Munzur baskını
, terör örgütü 'nın "Dersim Sahası" olarak adlandırdığı kırsalında, bugüne dek görülmemiş bir operasyon başlattı! PKK'nın üst düzey bölge sorumlularının da katılımıyla toplantı yaptığı yönünde istihbarat gelince, 2 bin özel eğitimli , harekete geçti! Tunceli 4. Komando Tugay Komutanlığı ile Jandarma Bölge Komutanlığı'na bağlı Jandarma Özel Harekât (JÖH) timleri, 6 Skorsky helikopter ile sabah saatlerine kadar, teröristlerin kaçış noktalarına indirildi. Operasyonların daha çok şehir merkezine yakın Kutuderesi, Güleç, Sütlüce, Kırmızıdağ, Çıralı, Dedeağaç, Gözen, Alacık köyleri kırsal alanı ile Pülümür ile Ovacık ilçeleri arasındaki Kocatepe ve Çambulak köyleri arasında kalan dağlarda yoğunlaştığı öğrenildi.

4 GRUBA AYRILDILAR
Aralarında üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu PKK'lıların, toplantı sonrası eylem için 4 ayrı gruba ayrıldığı, bu grupların etkisiz hale getirilmesi için operasyonların genişleyerek devam ettiği belirtildi. Operasyonlar kapsamında özellikle Kutuderesi ile Kırmızı Dağ eteklerinde, sabahın erken saatlerinde iki ayrı noktada PKK'lılar ile sıcak temasın yaşandığı da kaydedildi. Yer yer çatışmaların devam ettiği bölgeye takviye de gönderildi.

GENELKURMAY'DAN OPERASYON BİLANÇOSU
, 17 Ağustos'tan bu yana Kuzey Irak'a düzenlenen hava harekatlarının bilançosunu açıkladı. Açıklamada "Terör örgütünün barınma alanlarına, kontrol noktalarına, silah ve mühimmat depolarına yönelik olarak 152 hedefe hava harekâtı icra edilmiştir. Hedefler, tam isabetle vurulmuştur" denildi.

TERÖRİST KAMPINA İRAN BAYRAĞI
İran, bölgeden çekilmesi için süre tanıdığı, terör örgütü PKK'nın uzantısı PJAK'ın kampı terk ettiğini duyurdu! Devlet televizyonundan yayımlanan görüntülerde, PJAK flamalarını indiren İran askerlerinin, büyük İran bayraklarını astığı görüldü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.