Bugünkü
Takvim

Selametle vakfa iade

Eminönü'ndeki , 15 yıl sonra Ermeni Hastanesi Vakfı'na verildi

ABONE OL
Selametle vakfa iade
Türkiye, üç yıl önce yürürlüğe giren yeni ile azınlık vakıflarına ait gayri menkulleri iade etmeye başladı. Bugüne kadar 96 mülkün iade edildiği öğrenildi. İade edilen mülkler arasında, 1953 yılında 'na bağışlandığı halde mülkiyeti 1994'ten beri Vakıflar Genel Müdürlüğü'nde olan Eminönü'ndeki da bulunuyor. 1953'te vakfa bağışlanan hanın iadesi için, vakıf AİHM'e gitmiş ancak dava reddedilmişti. Uygulamanın önemli bir tavır değişikliği olduğuna işaret eden vakıf Başkanı Bedros Şirinoğlu, "Sözde değil özde vatandaş olduk" diye sevincini dile getirdi. dahil 19 gayrımenkulun iadesi için başvurduklarını, bunlardan yedisi için ise olumlu cevap aldıklarını ifade etti.


Hasan AY

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.