Bugünkü
Takvim

Türk cilerden ’da gövde gösterisi

Türk otomotivcilerden Rusya’da gövde gösterisi
Yılda yaklaşık 30 milyar dolar ile Avrupa'daki bazı ülkelerin toplamı kadar ihracata imza atan Türk sektörü, ile işbirliği fırsatlarını geliştirerek bölgesel gücünü pekiştirmek amacıyla MIMS Automechanika Moskova Fuarı'na katılım gerçekleştirdi. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) organizasyonluğunda MIMS 'na katılan 47 Türk firması, uluslararası ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, "Bu yıl Ocak- Temmuz döneminde Rusya'ya ihracat yüzde 57 artışla 273 milyon dolara yükseldi. 2018'in tamamında Rusya'ya yönelik otomotiv ihracatımızın 500 milyon dolara yaklaşmasını bekliyoruz" dedi. Çelik, "Bölgenin iki lider ülkesi olarak, korumacı politikalarla ticaret savaşlarının kızıştığı bu dönemi fırsata dönüştürebilirsek karşılıklı kazançlı çıkarız. Otomotivdeki değişime hızla ayak uyduran , Rusya için ideal tedarikçi ve partner ülke olabilir" açıklamasını yaptı. Fuarda yaklaşık bin metrekare alanda yer alan Türk firmaları; otomotiv yedek parçaları, havalı fren ve debriyaj sistemleri, motor parçaları, araç filtreleri gibi geniş bir yelpazede sergilediği en yeni ürünleriyle dikkatleri üzerine çekti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.