Bugünkü
Takvim

7/24 ayaktayız sahadayız

Bakan Albayrak, 7/24 teyakkuzda ve sahada olduklarını belirterek, ‘Karşı karşıya kaldığımız sınamadan güçlü şekilde çıkmak için olarak kenetleniyoruz’ dedi

7/24 ayaktayız sahadayız
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Birlikte Kazanacağız: Destek Kredisi Tanıtımı' toplantısında konuştu. Albayrak, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın resmi tatil olduğunu anımsatarak, "Piyasalar kapalı mı? Biz öyle zannediyoruz. uyumuyor. Londra uyumuyorsa önceki gün biz de uyumadık. 7/24 teyakkuzdayız, 7/24 sahadayız. Yaşanan her gelişmede güçlü refleksler geliştirmek, kısa, orta ve uzun vadeli aksiyon planlarını hayata geçirmek zorundayız" dedi. Hiç olmadığı kadar güçlü bir mali disiplin politikası süreciyle alakalı adımları atmaya başladıklarını aktaran Albayrak, "Bu yıl mali ve bütçe disiplini anlamında birilerinin söylediğinin aksine çok güzel bir yıl sonu bilançosu bizi beklemekte" diye konuştu. Albayrak, "Bugün Türk ları sermaye yeterliliği, bilançoları, kârlılık oranları ile Avrupa ve dünyadaki muadillerinin neredeyse tamamından çok daha güçlü bilançoya sahip" ifadesini kullandı.

KOBİ'LERE DÜŞÜK Lİ KREDİ

KOBİ Destek Kredisi'yle firmalara düşük faiz imkanı sağlandı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Pazartesi gününden itibaren üye KOBİ'lerimiz çalıştıkları banka şubesine başvurabilecek. Kredi faizi aylık yüzde 1.85 olacak. Bir üyemiz azami 200 bin lira kredi kullanabilecek. Ve kredi 6 ay ana para ödemesiz, sonrasında 12 eşit taksitli toplam 18 ay olacak" dedi. Projeye; Ziraat Bankası, , VakıfBank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım ve Kredi Garanti Fonu (KGF) destek oluyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.