Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.03.2017 Gazete
ABONE OL

müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tıp Bayramı’nda na müjde verdi: ‘5 yıla 1 yıl olarak, bir sözüm vardı. İnşallah 16 Nisan’dan sonra bunu süratle çözeceğiz

Erken emeklilik müjdesi
Sağlık çalışanlarına imkanı geliyor. Her 5 yıla 1 yıl yıpranma payı için tarih belli oldu. Erken emeklilik imkanı, 16 Nisan'dan hemen sonra hayata geçirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Sağlık Bakanlığı'nca düzenlenen 'Tıp Bayramı' programında, bu konudaki müjdeyi verdi. na 2014'te na ilişkin bir söz verdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, " olarak, bir sözüm vardı. Değerli kardeşlerim, 2 gün sonra parlamento kapanıyor ve burada bir yasal düzenleme yapılması gerektiği için inşallah 16 Nisan'dan hemen sonra biz bu yasal düzenlemeyi yapmak suretiyle yıpranma konusunu süratle çözeceğiz" dedi.

KARA GÜN DOSTU
Salonda bulunan sağlık çalışanlarına "Sizler, 'kara gün dostu' ifadesinin müşahhas hale geldiği kutsal bir mesleği icra ediyorsunuz. 'Çaresiz dertlere düştüm, doktor bana bir çare' diye söylenen ağıtların, türkülerin mesajını en iyi sizlerin anladığını biliyorum" şeklinde seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, insanın kendini en çok çaresiz hissettiği, yardıma en çok ihtiyacı olduğu o kritik zamanda imdada önce sağlık çalışanlarının yetiştiğine işaret etti. Erdoğan, 2002'de 481 olan 112 acil sağlık istasyon sayısının 2 bin 401'e, 618 olan ambulans sayısının ise 4 bin 815'e yükseldiğini belirtti. Türkiye'de ilk defa kendi dönemlerinde sağlık dünyasının helikopter ve uçak ambulans, kar paletli ambulans ve motosikletli acil müdahale ekipleriyle tanıştığını ifade eden Erdoğan, bugün 17 helikopter ambulans, üç uçak ambulans, 285 kar paletli ambulans ve 60 motosikletli acil müdahale ekibiyle hastalara ulaşıldığını söyledi. 2002'den bu yana hastanelerdeki MR, ultrason ve bilgisayarlı tomografi cihazı sayılarının arttığını belirten Erdoğan, Genel Sağlık Sigortası'ile de herkesin sosyal güvenlik şemsiyesi altına alındığını kaydetti. Şehir hastanelerine de değinen Erdoğan, "41 bin yatağa, 30 milyar lira yatırım tutarına sahip 29 şehir hastanesini 2019'a kadar hizmete alacağız" dedi.

YIPRANMA HESAPLANACAK
Sağlık çalışanları yeni sistemde çalıştıkları sürelere göre prim günü kazanacak. Böylece 4 yıl çalıştıklarında 5 yıl çalışmış gbi i hesaplama yapılacak. Böylece 20 yıl çalışan bir sağlıkçı için prim günü 25 yıla çıkacak. Bu da erken emeklilik getirecek.

kalan karakter 1000

karasız karasız

3,5 milyon göçmene bakan devletimiz bize üvey evlet muamelesi yapıyor devlet kimin devleti göçmenlerinmi türkiyeninmi böyle giderse ülke içinde cinayetler para için adam vurmalar kadın cinayetleri yan baktın cinayetleri gayri meşru cinayetler artacak katlanarak artmayada devam edecek çözümmü taşoron yasası çıkması yaşa takılanların 1999 öncesi ve bunların yerine açılacak istihdam sahasına genç işsizlerin yerleştirilmesi tek ve etkili uzun vadeli çözüm budur başkada çözüm olduğunu hiç zannetmiyorum bunu yaparlarsa kısa bir sürede yaralar sarılır piyasada iyileşme başlar kredi vermekle bu işlerin düzelmeyeyeceğini herkes gördü çünki borçla borç ödenmez üreticide tüketicide dahada çok borca batar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.07.2017 10:47
şenol şenol

ne yalan söyleyim benim umudum kalmadı ama inşallah çıkarırlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.04.2017 11:18
zekı zekı

sayın cumhurbaşkanım yasa takılanlara yokmu bi iyilik

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 17.03.2017 16:16
hakan hakan

yaş dolu prim eksik bizede lütfen müjde verin

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 16.03.2017 11:43
hamide hamide

sayın basbakanım eyt kac senedır emeklimizi bekliyoruz bizide hayat yıprattı gecınmek zor babalık yapin bizide emekli yapin sayın baskanım..bizide mutlu edın..

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 15.03.2017 19:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.