Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.11.2015 Gazete
ABONE OL

operasyonu

ESK Genel Müdürü Piral küçükbaş hayvan etinin tüketiminin arttığını nin fiyatının 14 liraya düştüğünü söyledi

Keçi eti operasyonu
Et fiyatlarının dengelenmesi ve sağlığa olan faydaları nedeniyle başlatılan "koyun-keçi eti" tüketimini özendirmeye yönelik çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdürü Kasım Piral, 2014 yılında sadece 70 bin küçükbaş hayvan kesilirken, 2015'in ilk 10 ayında bu rakamın 115 bine çıktığını açıkladı. Piral, "Küçükbaş çok sağlıklı bir et. Kimsenin bundan endişesi olmasın" dedi. Özellikle keçi ürünlerinde fiyatın 14 liraya kadar indiğine dikkat çeken Piral, koyun ve keçinin sadece sağlığa değil tüketicinin kesesine de iyi geldiğini ifade etti. Piral, "Sanayiciye de küçükbaşı öneriyorum. Her daim rezervi hazır kırmızı et kaynağı" dedi.

KASAPLARA UYARI
Bazı kasapların özellikle keçi etlerini, dana eti diye sattığını ve tüketicinin güvenini zedelediğini aktaran Piral, "Kasapları sürekli uyarıyoruz. Keçiyi 'keçi' diye, koyunu 'koyun" diye satın. İnsanlar neyi almak istiyorsa öyle tercihini yapsın" ifadelerini kullandı.

Burcu ÇALIK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.