Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.10.2015 Gazete
ABONE OL

a kadro

Maliye Bakanı Şimşek, seçim sonrasında asli işleri yapan tüm ların kadroya alınacağını söyledi

Taşerona kadro
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, " işçileri kadroya alacağız. Asli işi yapanları kadroya alacağız. Sağlık Bakanlığı'nda yemek işiyle uğraşanları asli işleri olmadığı için kadroya almayacağız. Güvenlik işi de Sağlık Bakanlığı'nın işi değil. Yan işlerde taşeron işçilik devam edecek ama taşeron işçilerin durumu iyileştirilecek" dedi. Bir televizyon programına katılan Şimşek, taşeron işçilerin kadroya alınmasının bütçeye yük getirip getirmeyeceğine yönelik de "Mutlaka bir yük olacaktır ama bunların hepsini hesapladık" şeklinde konuştu. Söz konusu işçilerin hangi şartlarda ve hangi düzeyde kadroya alınacağı konusunun ise detaylandırılması gerektiğini anlatan Şimşek, vaatlerinin, Türkiye'deki makrofinansal istikrarı bozacak düzeyde olmadığını kaydetti. AK Parti'nin asgari ücrete ilişkin vaatlerinin etkilerinin sorulması üzerine Şimşek, bu konuda kendilerinin reel, diğer siyasi partilerin ise popülist olduğunu söyledi.

kalan karakter 1000

denizz denizz

slm arkadaslar ben önlısans işletme mezunuyum kpssden 75 aldım atanamadım bosda durmuyayım dıye devlet hastanesıne temızlık personelı olarak gırdım ve suan hastanenın camasrhane bölumunde calısyorum kadro geldıgı zaman bende kadroya gece bılecekmıyım lutfen yorum yazarsanız sevınrım sımdıden tskler

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.11.2015 00:01
TAŞeron TAŞeron

inşallah beklıyoruz yapın artık

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır10
cevapla 27.10.2015 18:28
fg fg

sözleşmeli memura kdaro ne zaman sayın bakanlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır7
cevapla 27.10.2015 15:43
r28 r28

pirim günü bitip yaşı bekleyenler ne olacak

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır6
cevapla 27.10.2015 14:34
Doğan Doğan

Belediyeler de asli iş yapanlar dahil mi acaba, bir de süre şartı varmıdır...

Aynı Görüşte misiniz?
evet21
hayır16
cevapla 27.10.2015 10:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.