Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.02.2015 Gazete
ABONE OL

karıştı

Yunanistan karıştı
Yunanistan'da halk sını çekmek için lara koştu. Geçen hafta Çarşamba gününden itibaren halkın hücum ettiği bankaların kasaları boşaldı. Komşunun bankaları iflasın eşiğine geldi. Aralık ayı başından bu yana Yunan bankalarından çekilen para miktarı 25 milyar euroya yaklaştı. Yunanlılar bankalardan sadece Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü toplam 4.7 milyar euro çekti. Ülkenin içinde bulunduğu kriz ortamında, mevduatlarını garantiye almak isteyen vatandaşlar, paralarını yurt dışına kaçırdı. Yunanlı bankalar mevduat çekişinin bu hızla devam etmesine en fazla 1 hafta dayanabileceklerini, 1 haftanın sonunda iflas bayraklarını çekeceklerini açıkladı. Kulislerde ise Çipras Hükümeti'nin ise halkın bankalardan çekebileceği para miktarına sınırlama koyabileceği konuşuluyor. 'da Pazartesi günü bankaların kapalı olması, panik havasını bir nebzede olsa frenleyecek.

kalan karakter 1000

abdullah tanrikulu abdullah tanrikulu

allah korusun bu chp ve paralel orgut 4 yilligina iktidar isteyip turkiyemizide boyle iflasa suruklemek istiyorlar.. yunanistanda oldugu gibi..

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 22.02.2015 16:39
timsah_gözü timsah_gözü

o bankalrda para çekenler kesin almanya denetiminde olan şirketler ve şahıslardır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 22.02.2015 11:15
Mavzer Mavzer

lokomotıf ıs basında napsınlar yunan ısadamlarının ellerını mahkum lokomotıfe

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 22.02.2015 09:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.