Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.02.2015 Gazete

Maaşın az yok

Maaşın az kredi yok
Süresi dolduğu halde Bağ-Kur borcu olduğu için olamayan vatandaşlara Halk Bankası'ndan çekme imkanı getirildi. Fakat bazı vatandaşlar bu uygulamadan yararlanamıyor. Kurumdan gönderilen yazıda tahmini maaş miktarı yazıldığı için banka kredi vermek istemiyor. Bu konuda mağdur olan Rıdvan Özsalgır, "Bana resmi yazıyı verdiklerinde çok düşük bir tahmini maaş vardı. Bunu sorduğumda biz 2008 yılına göre maaş belirliyoruz. Şu anda parayı yatıramadığınız için maaşınız ne olur bilemeyiz dediler. 528 liralık tahmini maaş ile banka bana kredi vermedi mağdur oldum" dedi. SGK yetkililerine seslenen Rıdvan Özsalgır, sorunun çözümü için güncel maaş bilgisinin verilmesini istedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.