Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 11.02.2015 Gazete
ABONE OL

Fakire ucuz elektrik

Dar gelirliye ucuz elektrik müjdesi!
Hükümetin dar gelirlilerin elektrik faturasını indirecek 'sosyal tarife' müjdesi yakında hayata geçiyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Enerji Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı projenin birkaç ay içerisinde uygulamaya geçirilmesi bekleniyor. Uygulama başladığında dar gelirlilerin elektrik faturasının bir bölümü kamu tarafından sağlanacak.

GÖZLER AİLE BAKANLIĞI'NDA
Enerji yönetiminden üst düzey bir yetkili, "Yapılacak yardım için fon ayrılacak. Biz bu konuda Aile Bakanlığı'ndan gelecek cevabı bekliyoruz. Eğer kısa sürede cevap gelirse yi önümüzdeki birkaç ay içinde uygulamaya geçirebiliriz" dedi. Çalışmaya göre; elde ettiği gelir belirlenen sınırın altında kalan dar gelirli, ödediği faturasının bir bölümünü mahsuplaşabilecek. Belirlenen 3, 6 aylık veya yıllık dönemlerde dar gelirlinin faturasının bir bölümünün karşılanması için elektrik faturasını düzenli ödemesi gerekiyor.

kalan karakter 1000

turan turan

seçim vaatleri

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.02.2015 14:29
saffet demir saffet demir

ben artık inanmıyorum aynı 65 yaş üstü seçim arifesi hikayesi.....fakir halkına yardım etmek isteyen devlet ditrekt fiat indirir direkt fakir kesime aktarır ,karar çıkar sonra fosssss.izmitte yaka paça minibüs mafyası elemanlarınca araçlardan atıldığımızı unutamam,umudum YEŞİL ama inancım KIRMIZI.......

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 11.02.2015 10:22
borsa kartalı borsa kartalı

ekonominin haline bak insanlar artık elektirik parası yardımına bile muhtaç olmuş insanlara güzel iş verinki elektirigini kendi ödesin

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 11.02.2015 07:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.