Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.05.2013 Gazete
ABONE OL

Rum oyunu

Güney Kıbrıslı işadamları, Türkiye'ye yatırım için çözümü Türk yöneticilerde buldu. Rum işadamlarının adresi ise TÜSİAD yöneticileri ve akrabaları oldu

Rum oyunu
Türkiye'nin hem siyasi hem de ekonomik anlamda tanımadığı Güney Kıbrıs'ın işadamları yatırım için 'hülle' ile çözüm arıyor. Güney Kıbrıslı işadamları, patronlar kulübü 'nun (YİK) kapısını çalıyor. 'in TÜSİAD YİK Başkanı Erkut Yücaoğlu'nun oğlu ile işbirliği yapmasının ardından, bu kez de Dolphin Capital Investors'ın yönetime TÜSİAD YİK Başkan Yardımcısı 'yı kattığı ortaya çıktı. Güney Kıbrıslı işadamları Miltos Kambourides ve Pierre Charalambides'in kurduğu Dolphin Capital Partners, Türkiye'de villa inşaatı yapıyor. Antalya-Kalkan'da 50 milyon euroluk yatırımla 50 adet villa yapan Dolphin'de Cem Duna da Yönetim Kurulu Üyesi.

'BİR SORUN OLMAZ'
Duna, Dolphin adlı şirketin Virjin Adaları merkezli olduğunu kaydederek, "Burada bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Yöneticileri arasındaki Kambourides'in Yunan olduğunu biliyorum. Yılda bir kez yönetim kurulu toplantısına katılıyorum. Bu şirket daha önce Kemer Country adlı şirketle ortaklık kurarak Türkiye'ye gelmişti" dedi.

Kerim ÜLKER

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.